poniedziałek, 9 maja 2011

Wisła znów uciekła Jagiellonii

Jagiellonia Białystok przegrała w sobotę na własnym stadionie z Widzewm Łódź i tym samym zmniejszyła swoje szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski. Wisła Kraków wygrała w niedzielę z Lechią Gdańsk 3:0 i ma już sześć punktów przewagi nad żółto-czerwonymi.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gości. Piotr Grzelczak otrzymał podanie z środka pola, obrócił się z piłką i kapitalnym strzałem z około 35. metrów pokonał w 2. minucie Grzegorza Sandomierskiego. W 13. minucie Jagiellonia mogła przegrywać już dwiema bramkami, ale białostocki bramkarz znakomitą paradą zatrzymał uderzenie strzelca pierwszej bramki. W 31. minucie Widzew mógł prowadzić 2:0. Darvydas Šernas znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim. Bramkarz Jagi wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Trzy minuty później goście podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tadas Kijanskas zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter wskazał na rzut karny. Do ustawionej na 11. metrze futbolówki podszedł Šernas i pokonał Sandomierskiego. Dwie minuty później Litwin wykorzystał bierność białostockiej obrony i zdobył trzecią bramkę dla Widzewa.

Jagiellonię było stać tego wieczoru tylko na jedną bramkę. W doliczonym czasie gry gola zdobył Tomasz Frankowski. Maciej Makuszewski idealnie dograł do "Franka", który trafił do pustej bramki.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1:3 (0:3). Bramki: Grzelczak 2, Šernas 32 (k), 34 - Frankowski 90+1.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Kijanskas (62. Makuszewski), Skerla, Cionek, Pejović - Kupisz, Hermes, R. Grzyb, M. Burkhardt (46. Frankowski), Lato (46. Essomba) - Seratlić.

Widzew Łódź: Kaniecki - Szymanek (25. Šernas), Madera, Bieniuk, Dudu - Budka, Ł. Broź, Mroziński (71. Pinheiro), Ostrowski - Oziębała, Grzelczak (65. Nakoulma).

Żółte kartki: Šernas, Bieniuk (Widzew).

Czerwona kartka: Jarosław Bieniuk (Widzew, 76. minuta, za drugą żółtą).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 6000.

Pozostałe wyniki 25. kolejki:

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0). Bramki: Grzyb 41, Jankowski 85 - Traore 67, Wilczek 90+4.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (1:1). Bramki: Cabral 45, Radovic 80, 90+3 - Lech 33.

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 3:1 (2:0). Bramki: Trivunović 6, Suvorov 45, Visnakovs 79 - Smolarek 52.

Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 0:0.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0). Bramki: Rudnevs 14, Stilić 70.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3 (0:2). Bramki: Genkow 18, Kirm 30, Sivakov 87.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (0:1). Bramki: Nowak 61 - Ivanovski 43

zrudło: białystok online