niedziela, 8 maja 2011

Ekstraklasa piłkarska: porażka wicelidera Jagiellonii z Widzewem u siebie 1:3

08.05. Warszawa (PAP) - Piłkarze drugiej w tabeli Jagiellonii Białystok przegrali u siebie z Widzewem Łódź 1:3 w najciekawszym sobotnim meczu 25. kolejki ekstraklasy. Lider - Wisła Kraków - zagra w niedzielę na wyjeździe z Lechią Gdańsk.Porażka Jagiellonii, która przed tą kolejką traciła trzy punkty do Wisły Kraków, może oznaczać koniec marzeń drużyny z Białegostoku o wywalczeniu tytułu.

Podopieczni Michała Probierza - byłego trenera Widzewa - mają w obecnym sezonie pecha do łódzkiego klubu. Jesienią ulegli na wyjeździe 1:4, co i tak było najmniejszym wymiarem kary. Teraz już do przerwy przegrywali z łodzianami 0:3. Ostatecznie skończyło się na wyniku 1:3, ponieważ w 90. minucie swoją 144. bramkę w ekstraklasie zdobył Tomasz Frankowski.

W Poznaniu Lech powetował sobie porażkę w rzutach karnych z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski i zasłużenie pokonał Górnika Zabrze 2:0. Śląskiemu zespołowi nie udało się sprawić kolejnej sensacji - tydzień wcześniej podopieczni Adama Nawałki niespodziewanie wygrali na wyjeździe z Wisłą 2:0.

Broni nie składa Cracovia. "Pasy", zajmujące ostatnie miejsce w tabeli, pokonały u siebie Polonię Warszawa 3:1. Dla stołecznego zespołu, który po przyjściu trenera Jacka Zielińskiego wygrał najpierw cztery spotkania, to już druga porażka z rzędu.

Najmniej emocji było w sobotę we Wrocławiu, gdzie Śląsk - osłabiony brakiem kontuzjowanego Przemysława Kaźmierczaka - zremisował bezbramkowo z Polonią Bytom.

W piątek Legia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, wygrywając u siebie z Koroną Kielce 3:1, natomiast Ruch zremisował z Zagłębiem Lubin 2:2.

W niedzielę Lechia podejmie Wisłę, a PGE GKS Bełchatów zagra z przedostatnią w tabeli Arką Gdynia.(PAP)